اخبار اسلایدی
محافظت از حساب‌های شبکه های اجتماعی

1398/10/29 يكشنبه

زمان آن فرارسیده است که تلاش‌هایی انجام شود به‌منظور امن بودن در این جهان متشکل  از شبکه‌های اجتماعی که در آن کاربران در دنیای مجازی بیشتر از دنیای واقعی فعال هستند، بنابراین حساب کاربری خود را با روش‌های ساده و راهنمایی‌هایی که در ادامه این متن توضیح می‌دهیم در برابر حملات اینترنتی ایمن کنید

اشتباه نمی‌کنم اگر بگویم تقریباً هر کاربر اینترنت امروزه حساب‌هایی ثبت‌شده در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی محبوب دارد. شما همچنین ممکن است  همزمان دارای چندین حساب کاربری باشید که برای برقراری ارتباط با مردم از آن‌ها استفاده کنید، اما علاوه بر این برخی از کاربران با مشکل دیگری  مواجه هستند که هکرها برای اهداف  خود حساب‌های کاربری آنان را  هک می‌کنند. اغلب مبتدیان در رسانه‌های اجتماعی ا در برخی از این ترفندهای هک شدن به‌راحتی به دام می‌افتند که به‌نوبه خود باعث می‌شود که کار این هکرها برای غلبه بر امنیت حساب‌های کاربری آنان بسیار ساده‌تر شود. این واقعاً برای کاربران رسانه‌های اجتماعی بسیار مهم است که در مورد برخی چیزهایی که می‌تواند برای حساب آن‌ها زیان‌آور باشد، اطلاعات داشته باشند و همچنین باید در مورد روش‌هایی که می‌توان با استفاده از آن حساب‌های رسانه‌های اجتماعی را امن کرد،بدانند. در اینجا در این مقاله، ما به شما راه‌های مختلفی می‌دهیم که از طریق آن هر کس می‌تواند حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود را بسیار امن‌تر کند.
 
1 احراز هویت دو عامل

 این‌یک نوع لایه امنیتی است که در هنگام ورود به‌حساب کاربری وارد عمل می‌شود. سپس از کاربران خواسته می‌شود که کد خود-تخریب-شونده ای که بر روی شماره تلفن شخصی آنها ارائه‌شده است را  نشان دهند. ازاین‌رو, کار  برای هک کردن حساب کاربری برای هکرها بسیار  مشکل می‌شود. شما باید توجه داشته باشید که برای فعال کردن این ویژگی در هر یک از رسانه‌های اجتماعی، روش‌های بسیار مختلفی وجود دارد، بنابراین باید در تنظیمات آن را پیدا کنید و سعی کنید آن را توسط خودتان تنظیم کنید

2 رمز عبور با مدیریت رمز عبور

  شما ممکن است فکر  کنید که رمز عبور حساب کاربری‌تان بسیار امن است ، اما این نمی‌تواند همیشه درست باشد زیرا اغلب کلمه عبورهایی که توسط انسان‌ها انتخاب می‌شوند بسیار پر هستند. بنابراین برای جلوگیری از این مشکل ترجیح می‌دهیم رمز عبورهایی برای حساب‌های خود انتخاب کنیم  که واقعاً بسیار امن هستند. برای ایجاد بهترین رمز عبور ممکن برای حساب‌هایتان، باید نرم‌افزار تولید رمز عبور و ابزارهای آنلاین را امتحان کنید

3 استفاده از ایمیل 

 حساب‌های رسانه اجتماعی خود را امن کنید. چیز بسیار مهمی که اکثر مردم در ساخت حساب‌های رسانه‌های اجتماعی اعمال نمی‌کنند، این است که آن‌ها ایمیل‌های مختلفی برای حساب جدید رسانه‌های اجتماعی خوددارند و از همان ایمیل استفاده می‌کنند که قبل برای بسیاری از اهداف دیگر مورداستفاده قرارگرفته است . سعی کنید ایمیل‌های مختلف را برای هر حساب رسانه‌های مختلف اجتماعی ایجاد کنید، زیرا این امر به جلوگیری از  نفوذ نرم‌افزارهای مخرب و دیگر مسائل امنیتی نیز کمک خواهد کرد.

 ۴ استفاده از شماره تلفن 

شما باید شماره تلفن خود را در مشخصات حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود ارائه کنید، زیرا این کار می‌تواند به جلوگیری از حملات رمزنگاری رمز عبور بر روی حساب شما کمک کند و همچنین می‌تواند به شما در مورد هر ورود جدید از هر دستگاه جدید دیگر اطلاع‌رسانی کند. این شماره تلفن همچنین می‌تواند به‌عنوان گزینه بازیابی اضطراری برای حساب کاربری شما مورداستفاده قرار گیرد که می‌تواند کمک کند حساب کاربری شما بسیار امن‌تر باشد.
  
۵ حساب  خود را خصوصی کنید

 حساب‌های رسانه اجتماعی خود را امن کنید.

 شما باید سعی کنید نمایه خود و سایر مشخصات حساب کاربری خود را کاملاً خصوصی کنید تا هیچ‌کس دیگری جز شما نتواند در مورد جزئیات آن بداند و درنهایت از آن سوءاستفاده کند. این کار همچنین به محافظت از حساب کاربری شما در برابر هکرها تا حدی کمک می‌کند.

 ۶ تغییر گذرواژه به‌طور منظم

 عادت کنید که کلمات عبور حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود را به‌طور منظم به‌روزرسانی کنید. این اطمینان حاصل خواهد کرد که حساب‌های شما به سایر دستگاه‌های ناشناخته وارد نشده است. هنگام استفاده از گذرواژه اطمینان حاصل کنید که از یک رمز عبور الفبایی استفاده کنید.

۷ ایمیل‌های خود را برای ورودهای جعلی بررسی کنید

 ایمیل‌هایتان را برای ورودهای جعلی  بررسی کنید.

 اکثر تلاش‌های هک شدن با حساب ایمیل شما فعالیتشان آغاز می‌کنند. پیشنهادشده است که شما باید هر تلاش ورود که به نظر مشکوک است را مسدود کنید. اگر هر زمان یک هشدار در رابطه با یک هکر پیدا کردید  و سعی داشتید به‌حساب رسانه‌های اجتماعی خود دسترسی پیدا کنید، ابتدا رمز عبور خود را تغییر دهید.

۸ بر روی URL های کوتاه کلیک نکنید

 آیا اخیراً یک آدرس کوتاه از دوست یا یک شخص ناشناس دریافت کرده‌اید؟ دوباره قبل از کلیک روی آن فکر کنید. هکرها راهی برای مخفی کردن اسکریپت‌های مخرب در داخل یک URL پیداکرده‌اند. گاهی اوقات این URL های کوتاه شده کاربران را به یک سایت فیشینگ جعلی هدایت می‌کنند و کاربران رمز عبور خود را  ارائه می‌کنند.

۹ به دنبال برنامه‌های مشکوک در رایانه یا گوشی‌های هوشمند خود باشید.

 ما به‌حساب رسانه‌های اجتماعی خود از طریق کامپیوتر و گوشی‌های هوشمند دسترسی پیدا می‌کنیم. هکرها فقط باید یک برنامه را بر روی گوشی هوشمند یا رایانه خود نصب کنند تا هر چه را که در اینترنت انجام می‌دهید پیگیری کنند. بنابراین، مطمئن شوید که برنامه‌های مشکوک را در رایانه و گوشی هوشمند خود جستجو کنید.

 10 همیشه از HTTPS استفاده کنید

هنگام دسترسی به‌حساب رسانه اجتماعی خود، مطمئن شوید که یک اتصال HTTPS دارید. این مرحله از انتقال اطلاعات در وب جلوگیری می‌کند. با استفاده از یک سرویس VPN، یک‌لایه اضافی امنیتی نیز به سیستم شما اضافه خواهد شد.

11 حساب‌هایی را که مدتی است استفاده نکرده‌اید حذف کنید.

 خوب، ما اغلب حساب‌های رسانه‌های اجتماعی یا هر پلتفرم دیگری را به‌حساب می‌آوریم و درباره آن فراموش می‌کنیم. درنتیجه بدون اینکه متوجه شوید حساب‌هایتان  به خطر می‌افتند. فقط تصور کنید که هکرها می‌توانند این را به نفع خود و دسترسی به دیگر حساب‌های مرتبط  استفاده کنند. خوب، برای اجتناب از چنین سناریوهایی، باید حساب‌هایی را که دیگر استفاده نمی‌کنید ببندید.

 ۱۲ بررسی برنامه‌ها

 بررسی برنامه‌ها

خوب، ما همه بازی‌ها را بازی می‌کنیم و از برخی برنامه‌ها در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنیم. ما درواقع به بسیاری از برنامه‌ها و بازی‌ها در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی‌مان اجازه استفاده می‌دهیم. اگر برنامه‌ها و بازی‌های متصل به اینترنت هک شده باشند چه می‌شود؟ هکرها می‌توانند حساب کاربری رسانه‌های اجتماعی ما را کاملاً کنترل کنند. بنابراین، مطمئن شوید که بررسی کنید چه برنامه‌هایی به‌حساب مای رسانه‌های اجتماعی شما متصل هستند. اگر شما هر برنامه مشکوکی را پیداکرده‌اید، آن را در اسرع وقت حذف کنید

۱۳ برنامه‌های تلفن همراه خود را به‌روز کنید

به‌روزرسانی برنامه‌های تلفن همراه خود

 ما باید اعتراف کنیم که همه ما دوست داریم از حساب‌های رسانه‌های اجتماعی از طریق گوشی‌های هوشمند یا رایانه‌های لوحی خود بازدید کنیم. بااین‌وجود، مطمئن شوید که آخرین نسخه برنامه‌هایی را که استفاده می‌کنید داشته باشید. این ویژگی‌های امنیتی شمارا از جدیدترین تهدیدات شناخته‌شده محافظت می‌کند.

  بنابراین این روش‌های ساده هستند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها  حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود را پیگیری کنید تا آن‌ها را بسیار امن‌تر کنید و سطح امنیتی را برای حساب‌های خود نیز بالا ببرید. فقط از طریق این روش‌ها بروید و کنید قبل از اینکه حساب کاربری شما متصل شود این تغییرات را به‌حساب های اجتماعی خود اضافه کنید.

منبع : https://www.cyberpolice.ir/